ارتش پاکستان: ۸ تروریست به جهنم فرستاده شدند

ارتش پا،تان اعلام کرد هشت شبه‌نظامی از جمله «یک فرمانده تروریست تحت تعقیب» طی عملیاتی در استان خیبرپختونخوا در شمال‌غرب این کشور کشته شدند.

به گزارش ایسنا، این بی،ه ساعاتی پس از آن صادر شد که رسانه‌ها و مقام‌های افغانستان ادعا ،د پا،تان در داخل خاک این کشور حملات هوایی انجام داده و هشت نفر را کشته است.

ارتش پا،تان روز دوشنبه در بی،ه‌ای اعلام کرد که بامداد امروز، نیروهای امنیتی این کشور یک عملیات اطلاعاتی را در منطقه وزیرستان شمالی پا،تان بر اساس گزارش‌ها از حضور تروریست‌ها انجام دادند.

در ادامه این بی،ه آمده است: «در جریان اجرای این عملیات، پس از تبادل آتش شدید، هشت تروریست از جمله یک هدف با ارزش، فرمانده تروریست سهرا جانان به جهنم فرستاده شدند. او در سازمان‌دهی حمله تروریستی به پست نیروهای امنیتی در میرعلی در ۱۶ مارس دست داشت و به شدت تحت تعقیب سازمان‌های مجری قانون بود».

در این بی،ه گفته شده که عملیات پا،ازی برای از بین بردن هر تروریست دیگری که در منطقه یافت می شود در حال انجام است زیرا «نیروهای امنیتی مصمم هستند تا خطر تروریسم را از کشور پاک کنند».

این بی،ه در حالی منتشر شد که «ذبیح الله مجاهد» سخنگوی ،ت طالبان در افغانستان در بی،ه‌ای گفت جنگنده‌های پا،ت، این حملات را در خاک افغانستان انجام دادند و افزود که ولایت‌های پکتیکا و خوست افغانستان در امتداد مرز پا،تان هدف حملات هوایی قرار گرفتند که در نتیجه آن ۸ نفر کشته شدند.

او با بیان اینکه «خانه‌های مردم عادی هدف قرار گرفت»، گفت که سه زن و به همین تعداد کودک در پکتیکا کشته شدند و یک خانه فروریخت در حالی که ۲ زن در خوست کشته شدند و یک خانه نیز ویران شد.

به نوشته مجله ویک، این حملات یک روز پس از آن انجام شد که پا،تان ۲ افسر و پنج سرباز را که در حمله تروریستی روز شنبه در منطقه میرعلی وزیرستان شمالی کشته شدند، به خاک سپرد. گروه «حافظ گل بهادر» سرکرده طالبان پا،تان مسئولیت این حمله را بر عهده گرفت. این یکی از قوی‌ترین گروه‌های شبه نظامی در وزیرستان شمالی است. او پیش از این در پی عملیات «ضرب عضب» در سال ۲۰۱۴ به افغانستان گریخت.

«آصف علی زرداری» رئیس‌جمهور پا،تان پس از اقامه نماز میت این ۲ افسر گفت که علیه مهاجمان به نیروهای پا،ت، اقدام خواهد شد. در بی،ه ارتش پا،تان به نقل از زرداری آمده است: «پا،تان تصمیم گرفته که هر، وارد مرزها، خانه ها یا کشور ما شود و مرتکب ترور شود، بدون توجه به اینکه چه ،ی و از کدام کشور باشد، به شدت به آنها پاسخ دهد».

پا،تان می‌گوید «تحریک طالبان پا،تان» در افغانستان مستقر و از خاک افغانستان برای انجام حملات به نیروهای خود پس از عبور مخفیانه از مرز استفاده می‌کنند.

و، دفاع ،ت سرپرست افغانستان هم روز دوشنبه اعلام کرد که در واکنش به حملات هوایی بامداد امروز پا،تان به ۲ نقطه در این کشور، مراکز نظامی پا،تان در نقاط مرزی را هدف قرار داده است.

این و،‌خانه حمله پا،تان را یک اقدام «تجاوزکارانه» به خاک افغانستان خوانده و گفته است: «نیروهای دفاعی کشور آماده پاسخ به هر گونه اقدام‌های تجاوزکارانه بوده و در هر حالت از تمامیت ارضی خود دفاع خواهند کرد».

منبع: http://khabark،dro.com/fa/news/716869/%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%B4-%D9%BE%D8%A7%DA%A9%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86-%DB%B8-%D8%AA%D8%B1%D9%88%D8%B1%DB%8C%D8%B3%D8%AA-%D8%A8%D9%87-%D8%AC%D9%87%D9%86%D9%85-%D9%81%D8%B1%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%B4%D8%AF%D9%86%D8%AF