بازگشت آئودی به ایران/عکس | خبر خودرو

(ع،) بازگشت آئودی به ایران؟

آئودی Q ۴ E-Tron با دو نسخه ۴۰ و ۵۰ و در سه تیپ وارد ایران می‌شود.

طبق آیین‌نامه جدید واردات خودرو، خودرو‌های برقی تا سقف قیمتی ۴۰ هزار یورو، اجازه ورود به بازار ایران را دارند. با توجه به این موضوع، نادین خودرو قصد دارد تا آئودی Q ۴ E-Tron را وارد ایران کند. البته باید منتظر ماند و دید که این خودرو هم در کنار مرسدس بنز و بی ام و‌های وارداتی، مخصوص جانبازان خواهد بود یا خیر.

با توجه به مشکلات و تحریم‌های حاکم بر کشور، آئودی نمی‌تواند به صورت رسمی در بازار ایران حضور داشته باشد؛ بنابراین این آئودی وارداتی، ساخت شرکت FAW چین بوده و مشابه همان چیزی است که درباره ورود فول، واگن ID.۴ به ایران رخ داده بود.

آئودی Q ۴ E-Tron با دو نسخه ۴۰ و ۵۰ و در سه تیپ وارد ایران می‌شود. نسخه پایه ۴۰، دارای یک موتور برقی در عقب است که ۲۰۱ ، بخار قدرت و ۳۱۰ نیوتون متر گشتاور تولید می‌کند.

(ع،) بازگشت آئودی به ایران؟

قوی‌ترین نسخه ی،ی ۵۰، از دو موتور الکتریکی با مجموع ،وجی ۳۱۳ ، بخار قدرت و ۴۷۲ نیوتون متر گشتاور استفاده می‌کند. شتاب این نسخه ۶.۸ ث،ه اعلام شده است.

هر دو نسخه ۴۰ و ۵۰ از باتری ۸۴ کیلووات ساعتی فاو استفاده می‌کنند که میزان برد پس از هر بار شارژ در نسخه ۴۰، ۶۰۵ کیلومتر و در نسخه ۵۰، ۵۶۰ کیلومتر است. باتری‌های این خودرو را می‌توان در کمتر از ۴۰ دقیقه به ۸۰ درصد رساند.

احتمالا در هفته آینده، نادین خودرو به طور رسمی از این خودرو رونمایی و اطلاعاتی درباره قیمت و سایر مشخصات ارائه خواهد کرد.

منبع: http://khabark،dro.com/fa/news/714956/%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DA%AF%D8%B4%D8%AA-%D8%A2%D8%A6%D9%88%D8%AF%DB%8C-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86%D8%B9%DA%A9%D8%B3