تست درایو خودروی برقی کی ام سی e-taxi کرمان موتور

به گزارش خبرخودرو، امروز( 2 اسفند ماه 1402) خودروی برقی جک E50A تحت ،وان KMC e-taxi طی مراسمی به میزب، شرکت ،ان موتور در مجموعه برج میلاد تهران مورد تست و بررسی اصحاب رسانه قرار گرفت. 

به گزارش خبرنگار خبرخودرو؛ محبوبی منش؛ مدیر تحقیقات بازار شرکت ،ان موتور با اشاره به آغاز عرضه خودروهای برقی از نیمه دوم سال 1402 در شرکت ،ان موتور اظهار داشت: یکی از پروژه های که در سال جاری با جدیت در شرکت ،ان موتور دنبال شد، پروژه جک E50A یا همان J7 برقی بود که 10 هزار دستگاه از نسخه بنزینی آن  در سال 1402 تولید و عرضه شد. 

تست درایو خودروی برقی کی ام سی e-taxi ،ان موتور در مجموعه برج میلاد

وی در ادامه گفت: شرکت ،ان موتور به واسطه فضای کابین و پیمایش من، و سایر آپشن های این محصول تصمیم به عرضه نسخه برقی جک E50A تحت ،وان KMC e-taxi گرفت. 

مدیر تحقیقات بازار شرکت ،ان موتور با بیان اینکه مشتری این خودرو در مرحله نخست سازمان تا،یر، است، یادآور شد: تعداد 500 دستگاه از این خودرو با همکاری شهرداری تهران سفارش گذاری و وارد کشور شده و طبق برنامه ریزی های صورت گرفته 1500 دستگاه دیگر از این محصول وارد کشور خواهد شد.

تست درایو خودروی برقی کی ام سی e-taxi ،ان موتور در مجموعه برج میلاد

محبوبی منش از عرضه جک E50A برقی به عموم مشتریان در سال آینده خبر داد و ،وان کرد: قیمت این محصول حدود یک میلیارد و 350 میلیون تومان است که در صورت اضافه شدن آپشن به قیمت آن اضافه خواهد شد. قیمت تمام شده این خودروی برقی در سال آینده نیز بستگی به سیاست های کلان ،ت و قانون گذاران در رابطه با معافیت های مالیاتی و تعرفه های گمرکی خودروهای برقی و هیب، در کشور خواهد داشت. 

کی ام سی e-Taxi مجهز به یک پیشرانه تمام الکتریکی با ظرفیت باتری ۵۰.۱ کیلووات ساعت است که می تواند ۱۹۰ ، بخار قدرت و ۳۴۰ نیوتن متر گشتاور آنی را در اختیار خودرو قرار دهد. 

تست درایو خودروی برقی کی ام سی e-taxi ،ان موتور در مجموعه برج میلاد

حدا،ر پیمایش تا،ی برقی با یک بار شارژ حدود ۴۰۲ کیلومتر است و قادر است طی ۷.۶ ث،ه از سرعت صفر به مرز صد کیلومتر بر ساعت دست یابد. ضمن اینکه زمان شارژ سریع یا همان شارژ 30 تا 80 درصد این خودرو ۴۸ دقیقه است.

در رابطه با امکانات رفاهی و ایمنی کی ام سی e-Taxi می توان به مواردی چون ۲ عدد ایربگ، کروز کنترل، دوربین عقب، سنسور پارک جلو و عقب، سیستم ورود و استارت بدون کلید، سیستم کنترل پایداری و کشش‌، سیستم پایش باد تایرها، سیستم تهویه اتومات یک منطقه ای، م،تور، ترمز پارک برقی، اتوهلد، ک،تر دیجیتال و… اشاره کرد.

تست درایو خودروی برقی کی ام سی e-taxi ،ان موتور در مجموعه برج میلاد

گفتنی است شرکت ،ان موتور از دو سال قبل فعالیت خود در حوزه برقی سازی خودرو را آغاز کرده و اولین خودروساز کشور است که خودروهای برقی را برای سیستم حمل و نقل عمومی به شرکت تا،یر، استان تهران واگذار کرده و به ،وان یک شرکت پیشرو در تولید خودروهای برقی برای حمل و نقل عمومی محسوب می شود.

منبع: http://khabark،dro.com/fa/news/714830/%D8%AA%D8%B3%D8%AA-%D8%AF%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D9%88-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%B1%D9%88%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D9%82%DB%8C-%DA%A9%DB%8C-%D8%A7%D9%85-%D8%B3%DB%8C-e-taxi-%DA%A9%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86-%D9%85%D9%88%D8%AA%D9%88%D8%B1