حبس عمران خان دو هفته دیگر تمدید شد

وکیل عمران خان امروز (چهارشنبه) اعلام کرد، مدت حبس موکلش در ارتباط با اتهام افشای اسرار ،تی دو هفته دیگر تمدید شد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، عمران خان، نخست وزیر برکنار شده و ۷۰ ساله پا،تان از زمان رد صلاحیت در پارلمان این کشور در آوریل سال گذشته میلادی در مرکز بحران سیاسی قرار گرفته و اتهاماتش در پرونده‌ای مجزا مربوط به فساد ماه گذشته میلادی به ممنوع‌الفعالیت شدنش در انتخابات پارلم، در ماه‌های آتی منجر شد.

در اوت، دادگاهی در پا،تان حکم حبس عمران خان را به اتهام فساد درست چند هفته پس از حبس او تعلیق کرد اما بر اساس حکمی قبلی درباره بازداشت او به اتهام دست داشتن در افشای اسناد و اسرار ،تی، آزادی وی صورت نگرفت.

“نعیم پنجوتان”، وکیل نخست وزیر برکنار شده پا،تان در پیامی در شبکه اجتماعی X نوشت: تمدید حبس عمران خان باعث می‌شود تا او تا ۲۶ سپتامبر ۲۰۲۳ در حبس بماند.

عمران خان در پرونده افشای اسرار ،تی متهم است که محتویات یک سند محرمانه ارسال شده توسط سفیر پا،تان در ایالات متحده و استفاده از آن برای منافع سیاسی را منتشر کرده است.

عمران خان ادعا می‌کند که این سند ثابت می‌کند که ایالات متحده، ارتش پا،تان را تحت فشار قرار داده تا سقوط ،ت وی را سازماندهی کند، چون او مدت کوتاهی پیش از حمله روسیه به اوکراین در فوریه ۲۰۲۲ به روسیه رفته بود؛ واشنگتن و ارتش پا،تان این اتهامات را رد می‌کنند.

در پرونده فساد نیز عمران خان به سه سال حبس بابت فروش غیرقانونی هدایای ،تی در دوران نخست وزیری‌اش از ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۲ متهم است که در نتیجه این حکم، کمیسیون انتخابات پا،تان وی را از رقابت در انتخابات برای پنج سال منع کرده است.

منبع: http://khabark،dro.com/fa/news/700305/%D8%AD%D8%A8%D8%B3-%D8%B9%D9%85%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%AE%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D9%88-%D9%87%D9%81%D8%AA%D9%87-%D8%AF%DB%8C%DA%AF%D8%B1-%D8%AA%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%B4%D8%AF