خوابیدن در اتاق سرد منجر به لاغری می‌شود

در طول شب بدن شما بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ کا،ی انرژی می‌سوزاند! این میزان کا،ی تقریباً برابر با مقدار انرژی‌ است که شما با یک ساعت دویدن مصرف می‌کنید.

به گزارش ایسنا، به نقل از ایلنا، موارد زیر عادت‌های خاصی است که پایبندی به آن ها قبل از خواب می‌تواند کاهش وزن به دنبال داشته باشد.

خوابیدن در اتاق سرد نگه داشتن دمای اتاق خواب در حدود ۱۸ درجه سانتی‌گراد در طول شب سوخت و ساز بدن را تقویت می‌کند.

محیط خنک‌تر، سلول‌های چربی قهوه‌ای را فعال می‌کند. وقتی در یک اتاق سرد می‌خوابید، بدن‌تان برای حفظ گرمای خود شروع به سوزاندن انرژی بیشتری می‌کند و شما هنگام صبح کاهش وزن خواهید داشت.

میوه انگور

انگور به دلیل دارا بودن ماده خاصی به نام رسوراترول به سوزاندن کا،ی کمک می‌کند. این ماده، چربی سفید بد را به چربی قهوه‌ای خوب تبدیل می‌کند. هنگام خواب، بدن برای گرم نگه داشتن خود چربی قهوه‌ای را می‌سوزاند بنابراین با خوردن انگور قبل از خواب، به جای ذخیره چربی، از شر چربی اضافی خلاص خواهید شد.

ساعات خواب منظم

براساس مطالعات، برنامه خواب نامنظم با افزایش زیاد وزن مرتبط است. به طور طبیعی هورمون ملاتونین که در فعال شدن سلول‌های چربی قهوه‌ای و سوزاندن کا،ی نقش دارد به ما می‌گوید کی باید به رختخواب برویم. ساعات خواب نامنظم، باعث به هم خوردن نظم تولید ملاتونین می شود و شما را از خواب باکیفیت محروم می‌کند. درنتیجه ممکن است صبح احساس خستگی کنید و برای افزایش انرژی خود تمایل به مصرف مواد پرکا،ی داشته باشید.

مصرف تنقلات پروتئینی

خوردن تنقلات قبل از خواب اگر به درستی انجام شود کار اشتباهی نیست. مصرف مواد غذایی غنی از پروتئین مثل ماست یون،، پنیر کم چرب، گوشت کم چرب یا کره بادام زمینی قبل از خواب، سرعت سوخت و ساز را در بدن افزایش می دهد و به رشد ماهیچه ها کمک می‌کند.

تمرینات قدرتی

ورزش بدنی بهترین راه برای از بین بردن استرس و افزایش سوخت و ساز قبل از خواب است. ثابت شده است که انجام همه تمرینات ورزشی قبل از خواب می‌تواند سوخت و ساز بدن را افزایش دهد اما تمرینات مقاومتی به شما در سوزاندن چربی نیز کمک می کند. پرداختن به شنا یا وزنه‌برداری احتمالا بهترین راه حل کاهش وزن در اوا، شب است. این ورزش ها موجب سوزاندن کا،ی می شوند و این سوختن کا،ی حتی هنگام خواب هم ادامه می یابد.

نوشیدن چای گیاهی

انواع خاصی از چای‌ها می‌توانند به شما در کاهش وزن در هنگام شب کمک کنند. مسلما این چای‌ها جادو نمی‌کنند بلکه با تقویت سلامتی شما اندام تان را متن،‌تر می‌سازند. دارچین با التهاب مق، و از نفخ در هنگام صبح جلوگیری می‌کند. ن،اع باعث کاهش اشتها می‌شود و کمک می‌کند از خوردن میان‌وعده خودداری کنید. بابونه هضم غذا را بهبود می‌بخشد و به اعصاب‌تان آرامش می‌دهد.

منبع: http://khabark،dro.com/fa/news/718410/%D8%AE%D9%88%D8%A7%D8%A8%DB%8C%D8%AF%D9%86-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D8%AA%D8%A7%D9%82-%D8%B3%D8%B1%D8%AF-%D9%85%D9%86%D8%AC%D8%B1-%D8%A8%D9%87-%D9%84%D8%A7%D8%BA%D8%B1%DB%8C-%D9%85%DB%8C%E2%80%8C%D8%B4%D9%88%D8%AF