دختران پینگ‌پنگ‌باز از پس هزینه‌ها برنمی‌آیند!

سرمربی تیم ملی تنیس روی میز ،ن ایران اصلی‌ترین دلیل حضور کمرنگ دختران پینگ‌پنگ باز در مسابقات و تورهای جه، را هزینه‌های بالای اعزام دانست و گفت: هزینه هر اعزام بین ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون است که در توانشان نیست.

به گزارش ایسنا، هزینه بالای اعزام به مسابقات بین‌المللی باعث شده تا دختران تنیس روی میز ایران از این رقابت‌ها دور بمانند و با افت رنکینگ مواجه شوند.

حمیده ایرانمنش در مورد اعزام کم دختران به رقابت‌های بین‌المللی به ایسنا گفت: متاسفانه بودجه کافی نداریم. فدراسیون تمام تلاش خود را می‌کند. در مسابقات جه، هم با ،یب کامل اعزام می‌شویم. هزینه‌ها واقعا بالا رفته و فدراسیون نمی‌تواند این هزینه‌ها را تامین کند. متاسفانه در توان بچه‌ها هم نیست اما تلاش می‌کنیم اسپانسر بگیریم تا اعزام شوند.

او در ادامه به افت رنکینگ دختران پینگ‌پنگ اشاره کرد و گفت: به دلیل عدم حضور در مسابقات، افت رنکینگ دارند. حضور نداشتن در مسابقات هم خیلی روی عملکردشان تاثیرگذار است. رنکینگ هر هفته به روز رس، می‌شود و نیاز است که دائم در تور باشند اما چون در هیچ مسابقه‌ای شرکت نمی‌کنند، با افت رنکینگ روبرو هستیم. هزینه هر اعزام بین ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون است که در توانشان نیست.

ایرانمنش به رقابت‌های قهرم، جهان که ۲۷ بهمن ماه برگزار می‌شود، اشاره و بیان کرد: اردوی فعلی تیم ملی از ششم تا پانزدهم ادامه دارد و در دو ،ت صبح و بعد از ظهر تمرین می‌کنیم. سهیمه قهرم، جهان را از طریق قهرم، آسیا به دست آوردیم و با تیم کامل متشکل از ندا شهسواری، شیما صفایی، مهشید اشتری، فاطمه یاری و صبا سراجی اعزام می‌شویم.

او در ادامه افزود: ۴۰ تیم در این مسابقات حضور دارند و هنوز رقبایمان مشخص نیست چون قرعه‌کشی یک روز قبل از مسابقات انجام می‌شود. امیدوارم قرعه خوبی داشته باشیم و بچه‌ها عملکرد خوبی از خود ارائه بدهند.

او یکی از اه، تیم ایران را ارتقاء رنکینگ جه، دانست و تاکید کرد: حضور در قهرم، جهان برایمان افتخار است چون سهمیه گرفتن در آسیا و با حضور برترین‌ها سخت است. بعد از قهرم، آسیا نسبت به گذشته ۱۶ پله ارتقاء رنکینگ داشتیم و الان هم هدفمان ارتقاء رنکینگ جه، است اما کار سختی داریم. قهرم، جهان علاوه بر اینکه رویداد مهمی است، مید، مهم برای محک بچه‌هایمان قبل از انتخابی المپیک است چون رقابت‌های ،ب سهمیه المپیک هم یک ماه بعد از قهرم، جهان برگزار می‌شود.

ایرانمنش با بیان اینکه صرف تمرین برای ،ب سهمیه المپیک تعیین کننده نیست، تاکید کرد: بازیکنان کشورهایی مثل قزا،تان و ازب،تان که رقیب ما در ،ب سهمیه هستند، دائم به اردوهای بین‌المللی می‌روند و در تورهای مختلف شرکت می‌کنند. این موضوع در ارتقاء سطح کیفی آنها موثر است اما اعزام‌های ما به دلیل شرایط اقتصادی کمرنگ شده است. با این حال تمام تلاشمان را برای ،ب سهمیه می‌کنیم اما باید واقعیت‌ها را هم بپذیریم.

او به رقابت دختران پینگ‌پنگ باز در لیگ اشاره و بیان کرد: بچه‌ها اوایل بهمن در لیگ ایران شرکت می‌کنند و قبل از اعزام به مسابقات جه، هم شیما صفایی، ‌مهشید اشتری و ندا شهسواری به ،یه می‌روند تا در لیگ این کشور مسابقه بدهند.

منبع: http://khabark،dro.com/fa/news/710163/%D8%AF%D8%AE%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D9%BE%DB%8C%D9%86%DA%AF%E2%80%8C%D9%BE%D9%86%DA%AF%E2%80%8C%D8%A8%D8%A7%D8%B2-%D8%A7%D8%B2-%D9%BE%D8%B3-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D9%85%DB%8C%E2%80%8C%D8%A2%DB%8C%D9%86%D8%AF