ده نکته کلیدی برای خرید ماشین چینی در بازار ایران!+عکس

باید قبل از این که خودروی چینی ب،ید، نسبت قدرت پیشرانه به وزن خودرو را مد نظر قرار دهید. یکی از مهم‌ترین مشکلاتی که ممکن است بدون در نظر گرفتن این نسبت به وجود بیاید، کاهش کشش خودرو در سربالایی‌ها و مسیرهای جاده‌ای است. از طرفی با این مشکل ممکن است استهلاک خودروی شما افزایش یابد.

بهتر آن است که پیش از ،ید خودرو راجع به جزئیات گیرب، آن و حتی نحوه عملکرد آن اطلاعاتی ،ب کنید. برای مثال شاید بد،د که گیرب،‌های CVT نمی‌توانند شتاب خوبی برای خودرو به ارمغان بیاورند یا رانندگی با جعبه دنده‌های دو کلاچه قلق خاصی دارد و باید از آن آگاه باشید. مسئله مهم اینجاست که یکی از مهم‌ترین مشکلات ماشین چینی‌ها مربوط به گیرب، آنهاست.

۴. صحبت ، با مالکان خودروهای چینی دست دوم

یک ویژگی خوبی که شرکت‌های خودروسازی فراهم می‌کنند امکان تست درایو خودرو در محیط نمایندگی‌ها و شرکت‌ها است تا مشتریان بتوانند پیش از ،ید آن خودرو کیفیت سواری و اطلاعات دیگر را دریابند. بنابراین اگر قصد دارید یک خودروی چینی ،یداری کنید سری به نمایندگی‌ها و یا شرکت‌های سازنده آن بزنید.


منبع: https://www.ghatreh.com/news/nn65316256/%D8%AF%D9%87-%D9%86%DA%A9%D8%AA%D9%87-%DA%A9%D9%84%DB%8C%D8%AF%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D8%AF-%D9%85%D8%A7%D8%B4%DB%8C%D9%86-%DA%86%DB%8C%D9%86%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86%21%2B%D8%B9%DA%A9%D8%B3

،ید خودرو چینی

۸. به آگهی‌های خودروی مورد نظر خود سایت‌های ،ید و فروش سر بزنید

،ید خودرو چینی

۵. اطلاع داشتن از مشخصات فنی دقیق

گجت نیوز در گزارشی درباره ده نکته مهم نوشته که در زمان ،ید خودروی چینی بهتر است حتما به آنها توجه داشته باشید.

،ید خودرو چینی با ۱۰ نکته طلایی

هیچ یک از مشتریان دوست ندارند خودرویی ب،ند که خدمات پس از فروش آن خوب نیست، چرا که در این صورت صاحبان این خودروها با مشکلات جدی روبه‌رو می‌شوند. بنابراین پیش از آن که خودروی مورد نظر خود را ،یداری کنید ابتدا سری به کیفیت خدمات پس از فروش و نمایندگی‌های آن در سراسر کشور بیندازید.

،ید خودرو چینی

می‌تو،د با مقایسه خودروهای صفر کیلومتر با نمونه‌های کارکرده آنها که برای همان سال یا یک مدل قدیمی‌تر هستند به این نکته مهم پی ببرید که کدام خودروها دچار افت قیمت بیشتر و کدام یک افت قیمت کمتری شده‌اند. در حال حاضر بهترین خودروهای مونتاژی چینی متعلق به سه خودروسازی بهمن موتور، مدیران خودرو و ،ان موتور است.

اگر خودرویی که قصد ،ید آن را دارید کارکرده یا دست دوم است سعی کنید حتما با مالکان قبلی آن صحبت کنید و درباره مشکلات احتمالی خودرو با آنها گفتگو کنید. از طرفی کار بهتر این است که خودرو را در حضور خود مالک قبلی به تعمیرگاه و نمایندگی‌ها ببرید و اطلاعاتی درباره خودروی مد نظرتان ،ب کنید.

امروزه دیگر خبری از آن دوران نیست و صنعت خودروسازی چینی‌ها وارد عصر جدیدی شده است. بازار ایران نیز به علت تحریم‌ها و ممنوعیت واردات و از طرفی بی‌کفایتی خودروسازان داخلی نتوانسته به خودکفایی برسد و به همین دلیل به مونتاژ خودروهای چینی می‌پردازیم. هم‌اکنون می‌توان گفت چینی‌ها در بازار داخلی ما و در هر رده قیمتی و ک، بدنه‌ای دارای یک خودروی جدید هستند.

فرض کنید یک خودروی اروپایی وارد بازار ایران می‌شود و چندین سال از حضور آن در بازار داخلی ما می‌گذرد. آیا شما تمایلی برای ،ید نسخه دست دوم این خودروی با کیفیت اروپایی دارید؟ اغلب مشتریان ترجیح می‌دهند به جای ،ید یک خودروی بی‌کیفیت صفر یک خودروی با کیفیت کارکرده ب،ند.

خودروهای حال حاضر بازار ایران دارای انواع و ا،ام گیرب،‌های دستی و اتوماتیک هستند. در سال‌های اخیر مشتریان تقاضای زیادی برای گیرب،‌های اتوماتیک داشته‌اند و تعداد خودروهایی که دارای این مشخصه هستند نیز روز به روز در حال افزایش است. انواع گیرب،‌های حال حاضر بازار ۴ یا ۶ سرعته تیپ ترونیک، سی وی تی، AMT و دو کلاچه است.

،ید خودرو چینی

برای این که در این خصوص بهترین مشورت‌ها را بگیرید و از نظرهای تخصصی و غیرجانب‌دارانه بهره‌مند شوید بهتر است سراغ مشاوران بی طرف پلتفرم‌های آنلاین ،ید و فروش و راهنمای ،ید یا مالک، که سوار خودروی مد نظر شما هستند مراجعه کنید.

تصاویر | ده نکته مهم و ضروری که باید برای ،ید خودروی چینی حتما در یاد داشته باشید !

امروزه اغلب خودروهای چینی که در بازار ایران مونتاژ شده‌اند، مجهز به پیشرانه ۱.۵ لیتری تنفس طبیعی یا توربوشارژ بوده‌اند. باید در نظر داشته باشید که ،ید خودروهایی با پیشرانه توربوشارژ خصوصا برای خودروهای اسپرت و مدرن حیاتی است، اما این موتورها مشکلات خاص خودشان را دارند.

همان‌طور که گفتیم صنعت خودروسازی چین تا همین نیم دهه گذشته در بخش فنی عملکرد ضعیفی داشت به طوری که برای مشخصات فنی خودروهای خود از فناوری‌های دست چندم ژاپنی، اروپایی و آمریکایی بهره می‌برد. از طرف دیگر در بخش طراحی نیز از کمپ،‌های صاحب نام کره‌ای، ژاپنی و آلم، تقلید به عمل می‌آورد و بدنه ا،ر خودروهای چینی نامتقارن بود و هارمونی من،ی نداشت.

بررسی تج،ات ایمنی فعال و غیر فعال و حقیقت آمارهایی که در پس این ایمنی خودروها وجود دارد را از یاد نبرید. موسسه C-NCAP تنها موسسه در چین است که ایمنی خودروهای چینی را مورد بررسی قرار می‌دهد و تا ۵ ستاره به آنها اعطا می‌کند. باید حتما توجه داشته باشید که اغلب خودروهای چینی حداقل دارای ۴ ستاره روی شانه خود هستند.

،ید خودرو چینی

از دیگر نکات مهم این است که برای ،ید خودروی چینی عجله نکنید و به محض ورود یک خودروی چینی تازه وارد به کشور برای ،ید آن صف نکشید یا ثبت نام نکنید، چرا که ممکن است این خودروهای جدیدالورود مورد استقبال ،یداران قرار نگیرند و خیلی زود فروش یا مونتاژ آنها متوقف شود. در این صورت خدمات پس از فروش آنها نیز متوقف می‌شود و یک خودروی بدون ،یدار روی دست شما خواهد ماند.

از همین روی به کاتالوگ خودروهای چینی و خصوصا کاتالوگ خودروهایی که کمتر شناخته شده‌اند اکتفا نکنید و حتما اطلاعات فنی خودرو را از سایت‌های معتبر و مرجع و نمایندگی‌ها به دست آورید. گاهی اوقات شرکتی که خودروی چینی را در ایران مونتاژ می‌کند روی آپشن‌ها و امکانات رفاهی آن مانور می‌دهد و همین می‌تواند مشتریان را به اشتباه بیندازد.

۶. چک ، خدمات پس از فروش خودرو

در واقع می‌توان گفت این موسسه ایمنی خودرو به هیچ وجه آمار درست و دقیقی نمی‌دهد و بر خلاف یورو انکپ اروپا گزارش‌های جامع و مانعی ندارد. بنابراین نمی‌توان ستاره‌های دریافتی یک خودرو را ملاک بهتر یا بدتر بودن آن در نظر گرفت. می‌تو،د در جهت بالا بردن دانش و اطلاعات خود از مطالب منتشر شده در سایت‌های روسی و آمریکای لاتین نیز بهره ببرید.

۲. حجم و قدرت موتور مهم است

همان‌طور که گفتیم، همین که خودروی چینی را ،یداری کنید از قیمت آن کم خواهد شد. بنابراین بهتر آن است که به جای ،ید یک خودروی چینی صفر کیلومتر به دنبال ،ید نسخه‌هایی بروید که کارکرد زیر ۱۰ هزار کیلومتر دارند. البته اگر روی خودروی خود حساس هستید باید اقدام به ،ید نسخه صفر آن کنید.

۱۰. استفاده از خدمات پیش از ،ید شرکت‌ها

یکی از راه‌های خوبی که می‌تو،د با آن متوجه شوید آیا بازار ،ید و فروش آن داغ است یا خیر این خواهد بود که به سایت‌های ،ید و فروش خودرو سر بزنید و ببینید خودروی مد نظر شما چند روز است که فروش نرفته! البته بدیهی است که باید تعداد آگهی‌های زیادی را مورد بررسی قرار دهید و به یک یا چند تا بسنده نکنید.

از سال ۱۳۹۶ به بعد و همزمان با ممنوع شدن واردات خودرو صنعت خودروی چین نیز رونق گرفت و چینی‌ها تنها ،، بودند که بی‌ توجه به تحریم‌های ایران همچنان به فعالیت خود در بازار ایران ادامه دادند. امروزه خودروهای چینی پای ثابت بازار داخلی ما شده‌اند و خیلی زود جای خود را در میان مشتریان ایر، باز کرده‌اند.

،ید خودرو چینی

۷. خودروی چینی را نباید زود به زود عوض کنید

اگر این روزها قصد ،ید خودروی چینی دارید و بین تنوع بالای این محصولات اقتصادی و مقرون به صرفه مردد مانده‌اید، پیشنهاد می‌کنیم حتما این مقاله را دنبال کنید. اگر نکاتی را که در ادامه ذکر می‌کنیم با دقت به کار ببندید مسلما انتخاب خوبی خواهید داشت. البته پیدا ، خودرویی زیبا، کم استهلاک و مدرن و خوش استایل در بازار ایران کار آس، نیست، اما به قول یک مثل چینی «انتخاب هزاران سرباز آسان و یافتن یک ژنرال خوب دشوار است.»

۱۰ نکته طلایی برای بازار چینی شده ایران

شاید هنگام ،ید یک خودروی چینی فروشنده به شما کاتالوگ آن خودرو را بدهد و از شما بخواهد آن را مطالعه کنید تا بدین وسیله از مشخصات دقیق خودرو مطلع شوید؛ اما باید بگوییم که این روش خوبی نخواهد بود، چرا که به علت گستردگی و تنوع بالایی که خودروهای چینی دارند ممکن است خودروی ،یداری شده با آنچه در کاتالوگ است متفاوت باشد.

خودروهای چینی که در بازار وجود دارند دارای دست دوم‌های ضعیف‌تری نسبت به سایر برندها هستند. ناگفته نماند این مشکل امروزه تا حدودی و در مورد برخی از خودروها برطرف شده و بهبود یافته است. متاسفانه مشکل اینجاست که در ایران خودروی هر فرد سرمایه او را تشکیل می‌دهد و نمی‌توان موقع ،ید ریسک کرد.

از طرف دیگر بد نیست شماره تماس صاحبان خودروهای قدیمی‌تری را که به فروش رسیده‌اند بردارید و از مالکان پیشین آنها درباره ،ید آن مشورت کنید. این افراد از بهترین مشاوران برای شما محسوب می‌شوند، چرا که هم خودروی مورد نظر شما را داشته‌اند و هم آن را فروخته‌اند. از طرف دیگر این عده چون خودروی خود را فروخته‌اند دیگر تعصبی روی آن ندارند.

۹. ،یداری خودروی چینی دست دوم با کارکرد پایین

در چنین شرایطی که بازار کشور ما پر شده از محصولات ساخت چین با کیفیت‌های مختلف و تنوع بالا، انتخاب ، یک خودروی چینی من، و با کیفیت کار بسیار دشواری شده است. به همین خاطر امروز قصد داریم به معرفی ده نکته طلایی پیرامون ،ید خودروی چینی خوب بپردازیم.

۱. ایمنی خودرو و آمارهای درست

از همین جاست که اهمیت انتخاب یک خودروی من، دوچندان می‌شود و باید در نظر داشته باشید که هرگز به سراغ خودروهای کمتر شناخته شده نروید. از طرف دیگر پیشنهاد ما این است که اگر خودروی چینی صفر ،یدید، آن را برای مدتی طول، نگه دارید چرا که فروش آن می‌تواند افت قیمت بیشتری را برای شما به همراه داشته باشد.

متاسفانه امروزه خودروهای چینی در هر ک، بدنه‌ای پر زرق و برق و جذاب و مدرن طراحی می‌شوند تا بتوانند مشتریان خود را مجذوب هویت بصری آن کنند و کمبود و کاستی‌ها را در پس این زیبایی‌ها پنهان کنند. هرگز به خودتان چنین اجازه‌ای را ندهید که آپشن‌های لو، و جذاب و امکانات به‌روز و طراحی اسپرت خودروهای چینی قاپ شما را بدزدند.

از طرف دیگر خودروهای چینی نه تنها در ایران بلکه در دیگر نقاط خاورمیانه از جمله ،ستان، امارات متحده ،ی و قطر نیز حضور موفق و پر رونقی داشته‌اند. اگرچه پیش‌تر گفته می‌شد که خودروهای چینی تقلیدی ضعیف از محصولات خودروسازان مطرح جهان است، اما این روزها نظر بر این است که کیفیت آنها بهبود یافته و پخته‌تر از گذشته شده‌اند.

،ید خودرو چینی

۳. گیرب، مهم است و آن را جدی بگیرید