ساخت موتور هیدروژنی با کارایی بالا

 به گزارش خبرخودرو، محققان کره ج،ی فناوری جدیدی را برای موتور هیدروژنی خودرو‌های سواری توسعه داده اند که باعث کارایی بالای موتور می‌شود.

این پیشرانه یک موتور هیدروژن تزریق مستقیم ۲ لیتری است که کاملاً با سوخت هیدروژن کار می‌کند.

محقق اصلی این طرح گفت: فناوری موتور هیدروژنی جدید توسعه یافته یک فناوری فوری و اقتصادی است که می‌تواند به جایگزینی سوخت‌های فسیلی که در حال حاضر به ،وان منبع اصلی انرژی برای وسایل نقلیه استفاده می‌شود، با سوخت‌های هیدروژن بدون کربن کمک کند.

پیشرانه‌های احتراق داخلی معمولی که از سوخت هیدروژنی استفاده می‌کنند، به ،وان موتور تزریق درگاهی شناخته می‌شود. در این موتور‌ها هیدروژن پس از مخلوط ، با هوا و با تزریق نیرو از طریق یک درگاه استنشاق بالایی به جای سیلندر، به ،وان سوخت می‌سوزاند.

با توجه به این معماری، مقدار هوایی که وارد محفظه احتراق می‌شود، به دلیل فضای اشغال شده توسط سوخت هیدروژن که در حالت گازی وجود دارد، کاهش می‌یابد. این منجر به راندمان سوخت کمتر و عملکرد ضعیف موتور می‌شود، زیرا سوخت هیدروژن و هوا پس زده می‌شوند. برای رفع این مشکل، محققان هیدروژن پرفشار را مستقیماً به محفظه احتراق تزریق ،د. 

این محقق اعلام کرد: این روش از یک احتراق پیش‌اختلاط استفاده می‌کند که احتراق فوق‌العاده کامل را امکان‌پذیر می‌کند و از مزیت عدم کاهش پمپاژ برخوردار است، زیرا ،وجی توسط مقدار سوخت تزریق شده بدون فشار دادن هوای ورودی کنترل می‌شود. همچنین، به دلیل اینکه گاز هیدروژن در لوله ورودی وجود ندارد، پس زدگی رخ نمی‌دهد، که یک ویژگی رایج در موتور‌های هیدروژنی است.

با توجه به کاهش دمای احتراق، احتراق کامل باعث انتشار کمتر NOx و راندمان حرارتی خوب می‌شود. موتور هیدروژنی جدید توسعه یافته به کاهش انتشار دی ا،ید کربن و گرد و غبار ریز به ترتیب به میزان ۹۸ و ۹۰ درصد در مقایسه با موتور‌های بنزینی کمک می‌کند که مطابق با مقررات اتحادیه اروپا (یا اتحادیه اروپا) برای خودرو‌های بدون آلایندگی است. علاوه بر این، موتور هیدروژنی در حالی که ا،ید‌های نیتروژن کمتر از ۱۵ ppm را منتشر می‌کند، بازده حرارتی بالایی را تا ۴۰ درصد حتی بدون سیستم تصفیه گاز‌های ،وجی به دست می‌آورد.

منبع: http://khabark،dro.com/fa/news/700253/%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA-%D9%85%D9%88%D8%AA%D9%88%D8%B1-%D9%87%DB%8C%D8%AF%D8%B1%D9%88%DA%98%D9%86%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%A8%D8%A7%D9%84%D8%A7