ساخت واگن‌های مترو نهایی شد

رئیس شورای اسلامی شهر تهران از نهایی شدن روند ساخت واگن‌های مترو خبر داد.

به گزارش ایسنا، مهدی چمران پیش از آغاز دویست‌وچهلمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران در تشریح دستور جلسه امروز سه‌شنبه شورا در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به اینکه در چند جلسه گذشته فرصت برای بررسی گزارش حسابرسی‌ها فراهم نشد، برای جلسه امروز از ابتدا حسابرسی‌ها مطرح و بررسی خواهد شد.

وی اضافه کرد: البته پیش از بررسی حسابرسی‌ها دو لایحه دو فوریتی که از سوی شهرداری تهران اجرا شده، مورد بررسی قرار می‌گیرد. در خصوص نام‌گذاری معبری به نام شهید آیت‌الله رئیسی نیز اگر تا پایان جلسه امروز تنظیم شود، در صحن مطرح و مورد بررسی قرار می‌گیرد. گزینه‌های مطرح شده در این خصوص نیز در صحن علنی شورا مطرح خواهد شد.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران درباره اورهال و ،ید اتوبوس‌ها در سطح شهر تهران و اعتراض برخی شهروندان در خصوص مشکلات حوزه حمل و نقل عمومی نیز تصریح کرد: در حال حاضر اورهال اتوبوس‌ها در حال انجام است و بیش از ۶۰۰ دستگاه اتوبوس اورهال شده و مشغول فعالیت و خدمت‌رس، به شهروندان است. باید گزارشی در این خصوص براساس این‌که مقرر بود به صورت ماهانه گزارشی ارائه شود در صحن علنی شورا در حوزه حمل و نقل ارائه شود.

چمران با اشاره به اینکه در ارتباط با ،یدها مشکلاتی وجود دارد و موضوع در کش‌وقوس است، افزود: در خصوص ،ید اتوبوس‌ها هنوز به آنجایی که باید برسیم نرسیده‌ایم؛ اما در بحث واگن‌ها مشکل حل شده اما برای اتوبوس‌ها قرارداد نهایی و عملیاتی نشده است.

وی اضافه کرد: در داخل کشور قرارداد ساخت ۲۰۰۰ دستگاه اتوبوس منعقد شده و به تدریج در حال تحویل است. این قراردادها با سه کارخانه منعقد شده که روند ساخت در حال پیگیری است.

چمران در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به برخی انتقادها مبنی بر این‌که ریاست شورا در مقابل همه سوال‌ها اعلام می‌کند که نمی‌دانم، اظهار کرد: وقتی در مورد موضوعی اطلاع ندارم می‌گویم نمی‌دانم چرا که معتقدم راست و درست صحبت کنم و نمی‌خواهم وعده بی‌جا بدهم.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران در پاسخ به سوالی در خصوص تغییر ،ت و روند پیگیری ،ید اتوبوس و واگن‌ها از سوی شهرداری تهران گفت: تصور نمی‌کنم من،ات موجود بهم بخورد، چرا که برنامه ریزی‌ها  کار را در مسیری قرار داده که هر ،تی بیاید باید این کار را پیگیری کند. هنگامی که ما اعلام می‌کنیم موضوعی همچون واگن‌ها نهایی شده ی،ی انتقال منابع مالی و قراردادها نهایی شده و کار آغاز شده است. کارخانه‌ای که مقرر شده برای ما واگن‌ها و اتوبوس‌ها را بسازد این کار را تنها برای ما انجام نمی‌دهد و برای آمریکا هم می‌سازد.

چمران در پاسخ به سوالی در خصوص برگزاری نمایشگاه ساختمان در محل دائمی نمایشگاه‌های تهران (سئول) نیز تصریح کرد: سال گذشته نیز این نمایشگاه در آنجا برگزار شد؛ اما رئیس نمایشگاه نیز نامه‌ای برای وزیر نوشته ما هم تلاش می‌کنیم نمایشگاه ساختمان که پرازدحام است در این محل برگزار نشود، چرا که مردم آزار می‌بینند و اگر ،ی می‌خواهد چنین کند، بسم‌الله.

منبع: http://khabark،dro.com/fa/news/721835/%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA-%D9%88%D8%A7%DA%AF%D9%86%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%AA%D8%B1%D9%88-%D9%86%D9%87%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%B4%D8%AF