سفر رهبر اکثریت سنای آمریکا به اوکراین

رهبر ا،ریت مجلس سنای آمریکا امروز جمعه در پی تداوم بن‌بست در کنگره این کشور بر سر تصویب بسته کمک‌های جدید برای کی‌یف، به اوکراین سفر کرد.

به گزارش ایسنا، «چاک شومر»، رهبر ا،ریت دموکرات مجلس سنای آمریکا که چند وقت پیش بسته کمک‌های جدید درخواستی ،ت جو بایدن برای کی‌یف را تصویب کرد امروز تبدیل به عالی رتبه‌ترین مقام کنگره آمریکا شد که از بعد از سفر «نانسی پلوسی»، رئیس سابق مجلس نمایندگان این کنگره به اوکراین، به این کشور جنگ‌زده سفر می‌کند.

به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک»، در هیات اعزامی کنگره آمریکا به اوکراین علاوه بر چاک شومر که سرپرستی این هیات را بر عهده دارد، سناتورها «جک رید»، «مایکل بنت»، «ریچارد بلومنتال» و «مگی حسن» نیز حضور دارند.

این قانونگذاران آمریکایی قصد دارند مصادف با سالگرد اجرای «عملیات نظامی ویژه» ارتش روسیه در اوکراین با «ولودیمیر زلنسکی»، رئیس جمهور اوکراین دیدار کنند.

شومر در بی،ه‌ای تصریح کرد: «ما اینجا هستیم تا به مردم اوکراین نشان دهیم آمریکا در کنار آنها ایستاده و به نبرد برای گرفتن بودجه‌ای که آنها شدیدا به آن نیاز داشته و لیاقتش را دارند ادامه خواهیم داد. ما نبرد را تا زم، که این کمک را به دست نیاوریم متوقف نخواهیم کرد.»

مجلس سنای آمریکا چندی پیش یک بسته بودجه مکمل درخواستی «جو بایدن»، رئیس جمهور آمریکا به مبلغ ۹۵ میلیارد دلار که شامل ۶۰ میلیارد دلار کمک جدید برای اوکراین به علاوه ۱۴.۱ میلیارد دلار کمک امنیتی برای رژیم صهیونیستی می‌شود را تصویب کرد. با این وجود «مایک جانسون»، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا گفت که این مجلس به دلیل آنکه اعضای سنا در پیشنهاد دادن تمهیدات «کافی» برای مساله امنیت مرزی در چارچوب این بسته ش،ت خوردند برنامه‌ای برای بررسی تصویب این کمک‌ها ندارد.

شومر در شبکه اجتماعی «ای،» نوشت: «زم، که از سفرمان به اوکراین برگردیم خطاب به جانسون، رئیس مجلس نمایندگان و دیگر مقام‌های کنگره که برای این حمایت اقتصادی و نظامی مانع‌تراشی می‌کنند تصریح خواهیم کرد که دقیقا در اوکراین چه مسائلی که برای بقیه اروپا و برای جهان آزاد مهم است در خطر هستند. کلیت کنگره باید لایحه امنیت ملی مجلس سنا را تصویب کند.»

این رهبر ا،ریت مجلس سنای آمریکا در بی،ه خود خاطر نشان کرد هیات قانونگذاران آمریکایی حین سفر به اوکراین «جزئیات ریز تسلیحاتی که اوکراین به شکلی حیاتی به آنها نیاز دارد، تبعات ش،ت در دریافت آنها، مزیت‌های خاصی که روسیه در صورت تحویل ندادن این تسلیحات به دست می‌آورد و مزیت‌هایی که اوکراین در صورت دریافت آنها به دست می‌آورد را خواهد فهمید.»

این در حالی است که مقام‌های ارشد روسیه مکررا نسبت به جریان ادامه‌دار تحویل تسلیحات از سوی غربی ها به اوکراین هشدار داده و تاکید کرده‌اند که این کار تنها به طول،‌تر شدن جنگ کمک خواهد کرد. مسکو همچنین جنگ اوکراین را جنگی ،یبی که از سوی آمریکا رهبری می‌شود، می‌داند.

منبع: http://khabark،dro.com/fa/news/714978/%D8%B3%D9%81%D8%B1-%D8%B1%D9%87%D8%A8%D8%B1-%D8%A7%DA%A9%D8%AB%D8%B1%DB%8C%D8%AA-%D8%B3%D9%86%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%D9%88%DA%A9%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D9%86