سفر نخست‌وزیر انگلیس به سرزمین‌های اشغالی

نخست‌وزیر ،یس با هدف اعلام حمایت هر چه بیشتر لندن از رژیم صهیونیستی وارد سرزمین‌های اشغالی شد.

به گزارش ایسنا، ریشی سوناک، نخست‌وزیر ،یس قرار است با بنیامین نت،اهو، نخست وزیر و اسحاق هرتزوگ، رئیس رژیم صهیونیستی در تل آویو گفتگو کند. انتظار می‌رود که او حمایت خود را از رژیم صهیونیستی در  کشتار غیرنظامیان فلسطینی اعلام کرده و در ژستی بشردوستانه خواستار اجازه ارسال کمک‌های بشردوستانه به غزه شود.

سفر سوناک به تل آویو درست یک روز پس از حضور بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا در سرزمین‌های اشغالی و تاکید بر حمایت بی‌چون و چرای واشنگتن از این رژیم در کشتار فلسطینیان صورت گرفته است.

دفتر نخست‌وزیری ،یس اعلام کرد سوناک پس از تل آویو برای گفتگو با رهبران ، به «تعدادی از پایتخت‌های منطقه‌ای » سفر خواهد کرد. برنامه دقیق او هنوز در حال نهایی شدن است، اما منابع وایت هال پیشنهاد ،د که او امیدوار است از مصر و اردن بازدید کند.

یک منبع ،تی گفت که سوناک «حمایت قوی»  از اسراییل را اعلام خواهد کرد « اما همچنین از همه طرف‌ها می‌خواهد که برای جلوگیری از تبدیل درگیری به یک جنگ منطقه‌ای تلاش کنند».

سوناک قبل از عزیمت گفت: هر مرگ غیرنظامی یک تراژدی است. حمله به بیمارستان الاهلی باید نقطه عطفی برای رهبران منطقه و سراسر جهان باشد تا دور هم جمع شوند تا از تشدید خطرناک بیشتر درگیری جلوگیری کنند. من اطمینان می‌دهم که بریت،ا در خط مقدم این تلاش قرار دارد.

لندن بر بازگشایی گذرگاه رفح بین غزه و مصر فشار می آورد تا کمک‌های غذایی و دارویی برای مردم غزه ارسال شود و افراد دوتابعیتی بتوانند از غزه خارج شوند. بریت،ا این هفته بسته کمکی ۱۰ میلیون پوندی به غزه را اعلام کرد، اما در حال حاضر هیچ راهی برای دریافت کمک‌های بشردوستانه به منطقه جنگی وجود ندارد.

بایدن در تل آویو ادعای رژیم صهیونیستی درباره حمله به بیمارستان معمد، را تکرار کرد سوناک اما به نمایندگان مجلس ،یس گفت که بریت،ا همچنان در حال ارزیابی شواهد است – و از بی‌بی‌سی و دیگران به خاطر «عجله در قضاوت» که اسراییل مقصر حمله هوایی بوده، انتقاد کرد!

منبع: http://khabark،dro.com/fa/news/703269/%D8%B3%D9%81%D8%B1-%D9%86%D8%AE%D8%B3%D8%AA%E2%80%8C%D9%88%D8%B2%DB%8C%D8%B1-%D8%A7%D9%86%DA%AF%D9%84%DB%8C%D8%B3-%D8%A8%D9%87-%D8%B3%D8%B1%D8%B2%D9%85%DB%8C%D9%86%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B4%D8%BA%D8%A7%D9%84%DB%8C