محمدعلی الحوثی مجری بی بی سی را توبیخ کرد

عضو شورای عالی سیاسی یمن مجری بی بی سی را به دلیل توصیف اقدامات ارتش یمن در دریای سرخ به «هیاهوی بی فایده» توبیخ کرد.

به گزارش ایسنا، مجری بی بی سی در گفت‌وگو با محمدعلی الحوثی، عضو شورای عالی سیاسی یمن مدعی شد: اقداماتی که ارتش یمن در دریای سرخ انجام می‌دهد تأثیری بر اسرائیل برای توقف جنگ غزه نداشته است و این ی،ی این اقدامات، هیاهوی بی فایده است.

محمدعلی الحوثی هم در پاسخ گفت: اگر تأثیری بر آن‌ها نداشته است پس چرا ائتلاف بین‌المللی تشکیل دادند؟ اطلاعات تو بر چه پایه و اساسی است؟ بنادر اسرائیل در فلسطین اشغالی دچار فلج کامل شده است. این تو هستی که با سؤال‌های بی‌فایده‌ات هیاهو به پا می‌کنی.

ارتش یمن در راستای حمایت از مقاومت فلسطین و مق، با جنایت‌های رژیم صهیونیستی در غزه که به شهادت و زخمی شدن ده‌ها هزار فلسطینی و آواره شدن ا،ر ،نان منجر شده است، این رژیم را در دریای سرخ و تنگه باب المندب تحت محاصره دریایی قرار داد.

به دنبال آن آمریکا به همراه چند کشور ائتلاف بین‌المللی دریایی تشکیل داد. اما کشورهایی مثل فرانسه، ایتالیا و اسپ،ا از شرکت در آن خودداری ،د.

محمدعلی الحوثی در جواب این مجری درباره روابط ارتش یمن با غزه درحالی که مایل‌ها با نوار غزه فاصله دارد، گفت: ی،ی جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا و بنیامین نت،اهو، نخست وزیر اسرائیل در یک آپارتمان زندگی می‌کنند؟! رئیس جمهور فرانسه هم در همان طبقه است؟! نخست وزیر نیز در همان ساختمان است؟ یا بین آن‌ها و اسرائیل هزاران مایل فاصله وجود دارد؟

زم، که مجری گفت بی بی سی درباره تحولات کنونی بی طرف است، محمدعلی الحوثی حرف وی را به تمس، گرفت و گفت: شما بی طرف هستید؟ تو اگر از مسئله فلسطین جانبداری کنی فورا شغلت را از دست می‌دهی.

منبع: http://khabark،dro.com/fa/news/710477/%D9%85%D8%AD%D9%85%D8%AF%D8%B9%D9%84%DB%8C-%D8%A7%D9%84%D8%AD%D9%88%D8%AB%DB%8C-%D9%85%D8%AC%D8%B1%DB%8C-%D8%A8%DB%8C-%D8%A8%DB%8C-%D8%B3%DB%8C-%D8%B1%D8%A7-%D8%AA%D9%88%D8%A8%DB%8C%D8%AE-%DA%A9%D8%B1%D8%AF