مصر خواستار تقویت روابط با ایران است

سامح شکری وزیر امور خارجه مصر در حاشیه مراسم ادای احترام سران و مقامات کشور‌های خارجی به رئیس جمهور و وزیر امور خارجه فقید کشورمان با محمد مخبر سرپرست ریاست جمهوری دیدار و ضایعه فقدان این دو مقام عالیرتبه جمهوری اسلامی ایران را تسلیت گفت.

به گزارش خبرگزاری صدا وسیما، محمد مخبر در این دیدار ضمن تشکر از ابراز مودت و همدردی ،ت و ملت مصر با ،ت و ملت ایران گفت: ما شخصیت‌هایی بزرگ، پرتلاش، دلسوز و کارآمد را از دست دادیم و فقدان آنها ضایعه‌ای تلخ برای ملت ایران است، اما با وفاق و همدلی از این روز‌های سخت عبور خواهیم کرد.

وی در ادامه با اشاره به تلاش‌های آیت الله رئیسی و دکتر امیرعبداللهیان در ایجاد انسجام و وحدت میان امت اسلامی حول محور فلسطین گفت: تلاش‌های این دو شخصیت بزرگ در حمایت از فلسطین و رساندن پیام مردم مظلوم غزه به گوش جه،ان از یاد‌ها نخواهد رفت.

سرپرست ریاست جمهوری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سابقه تاریخی و تمدنی و علاقه دو ملت ایران و مصر به یکدیگر تصریح کرد: احیای روابط و توسعه و تعمیق تعاملات میان دو کشور بویژه در بخش‌های فرهنگی، سیاسی و اقتصادی با قوت استمرار خواهد یافت.

سماح شکری که به ،وان اولین وزیر امورخارجه مصر بعداز انقلاب اسلامی در ایران حضور می‌یافت، نیز در این دیدار ضمن ابراز تأسف عمیق از این ضایعه تاسف بار و همدردی با ،ت و مردم ایران گفت: دوست داشتیم در شرایطی بهتر به ایران سفر کنیم، اما اکنون حامل پیام تسلیت و تعزیت آقای عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور و آقای احمد الطیب شیخ الازهر در پی این ضایعه تلخ به ،ت و ملت ایران هستیم.

وزیر امور خارجه مصر ضمن تجلیل از نقش برجسته شهید آیت الله رئیسی و شهید امیر عبداللهیان در تعامل و همگرایی میان کشور‌های اسلامی گفت: جمهوری اسلامی ایران نظامی ریشه دار و دارای ارکان مستحکم است، اطمینان داریم برغم این اتفاق ناگوار از این برهه حساس نیز عبور خواهد کرد و مصر خواهان تقویت روابط با ایران است.

منبع: http://khabark،dro.com/fa/news/721468/%D9%85%D8%B5%D8%B1-%D8%AE%D9%88%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%B1-%D8%AA%D9%82%D9%88%DB%8C%D8%AA-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%A8%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%A7%D8%B3%D8%AA