معاون رئیس جمهور با اشاره به حمله تروریستی کرمان: ریشه این نابسامانی‌ها کنده خواهد شد

ایسنا/،ان معاون پارلم، رئیس جمهور با اشاره به حمله تروریستی ،ان گفت: همه مسئولان در این زمینه احساس مسئولیت می‌کنند و از روز اول رئیس جمهور و … در ،ان حضور یافتند و تاکید بر پیشگیری و مق، با این اقدامات را دارند و رهبری فرمودند باید عوامل حادثه سرکوب شود که انشاءالله با مجاهدت فرزندان برومند این ملت ریشه این نابسام،‌ها کنده خواهد شد.

دکتر سیدمحمدحسینی امروز ۲۲ دی ماه در سخنر، قبل از خطبه‌های نمازجمعه ،ان ضمن تسلیت حادثه تروریستی در چهارمین سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیم، اظهار کرد: با تعدادی از خانواده‌های شهدای این حادثه دیدار داشتیم و از روحیه عالی این خانواده‌ها بهره بردیم.

وی افزود: ،، که در خانواده‌های متدین پرورش یافته‌اند، وقتی فرزندان عزیز و بستگان را در راه خدا تقدیم ،د مباهات کرده و خم به ابرو نمی‌آورند.

حسینی بیان کرد: از اول انقلاب با ترورها و رفتار خشونت آمیز مواجه بودیم و بیش از ۱۷ هزار شهید ترور تقدیم کردیم اما این حادثه ویژگی‌های خاصی دارد و همه مردم و رزمندگان مقاومت و … را متاثر کرد و از دانش آموز، مداح، پرستار، امدادگر و … در این جمع به شهادت رسیدند.

معاون پارلم، رئیس جمهور گفت: به خاطر این ایثار و فداکاری‌ها، انقلاب ما با عزت و سربلندی ۴۵ سال در برابر همه قدرت ها ایستاده و مقاومت فلسطین، انصارالله، حشدالشعبی و … الهام گرفته از انقلاب و ایستادگی و مقاومت مردان و ،ن ایران و قهرمانان دوران دفاع مقدس و م،عان حرم است.

وی بیان کرد: نیروهای امنیتی، اطلاعاتی و انتظامی تلاش ،د کمترین آسیب‌ها را داشته باشیم و جان‌فدای ملت هستند و تعدادی از نیروهای فراجا هم در این حادثه به شهادت رسیدند همانگونه که تعداد قابل توجهی در اغت،ات پارسال برای ایجاد امنیت جان خود را دادند، اما کینه و عداوت دشمنان پایان ندارد و ما باید هوشیار و بیدار باشیم.

حسینی ادامه داد: همه مسئولان در این زمینه احساس مسئولیت می‌کنند و از روز اول رئیس جمهور و … در ،ان حضور یافتند و تاکید بر پیشگیری و مق، با این اقدامات را دارند و رهبری فرمودند باید عوامل حادثه سرکوب شود که انشاءالله با مجاهدت فرزندان برومند این ملت ریشه این نابسام،‌ها کنده خواهد شد همانگونه که خلافت داعش که ساخته و پرداخته استکبار بود برچیده شد و فرزند دلاور دیار کریمان در اوج یأس و ناامیدی سران کشورهای عراق و سوریه، ریشه داعش را با فرمان رهبر حکیم انقلاب و به همراه پیش،وتان دفاع مقدس مثل سردار حجازی و همد، و جوان، چون حججی برچید.

معاون پارلم، رئیس جمهور گفت: هرچند که و، خارجه آمریکا بی،ه بدهد ما نقشی در این حادثه نداشتیم اما در داستان داعش هم ائتلافی برای سرکوب داعش تشکیل دادند که در واقع از او حمایت می‌،د اما رزمندگان مقاومت به خلافت پلید این انسان‌های ،ی‌القلب که بویی از اسلام و انس،ت نبرده‌اند، پایان دادند.

وی با بیان اینکه نت،اهو می‌گوید طبق قو،ن بین‌الملل با حماس می‌جنگیم؛ اظهار کرد: اما آیا نوزاد تازه متولد سرباز حماس است که اینگونه رذیلانه برخورد می‌کنند؟ و آیا ،ن باردار رزمنده هستند که آنان را بی رحمانه به شهادت می‌رسانند؟

حسینی با اشاره به ۲۵ هزار کودک یتیم، ۱۸ هزار مجروح، صدها هزار نفر بی‌خانمان و روزانه ۱۰ کودک نقص عضو در جنگ اسرائیل و حماس گفت: این ماهیت نظام سلطه و غرب است و امروز هم بی،ه دادند به یمن حمله کردیم؛ البته سلحشوران یمنی هفت دقیقه بعد در دریا و مناطق اشغالی پاسخ دادند و گفتند درس عبرتی به آمریکا و ،یس خواهیم داد و آنها را تنبیه خواهیم کرد.

وی بیان کرد: استکبار می‌خواهد خودی نشان بدهد زیرا دیدند یمنی‌ها نقش تعیین کننده‌ای در غزه دارند و اعلام ،د در کنار غزه هستیم با اینکه خود سالها تحت تحریم بودند اما مردانه ایستادند.

حسینی گفت: یمنی‌ها خسارات متعدد اقتصادی به صهیونیست‌ها و حامیان آنان وارد کرده و مناطقی را در اسرائیل هدف قرار دادند و امروز هم وقتی مورد حمله قرار گرفتند اما تظاهرات باشکوه برگزار ،د.

وی اظهار کرد: آنها چون در غزه مستاصل شدند سعی می‌کنند جبهه های جدیدی باز کنند تا حواس‌ها پرت شود و ش،تی که در غزه خوردند تحت الشعاع قرار بگیرد اما یمنی‌ها اعلام ،د امریکا و ،یس تاوان سنگینی خواهند داد و نبرد بزرگی در دریای سرخ شعله‌ور است.

معاون پارلم، رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنانش با گرامیداشت چهارمین سالگرد شهادت سردار ،ا، ایشان را شخصیت مورد تجلیل رهبری دانست و افزود: امروز اگر انصارالله رشادت نشان می‌دهد و حزب الله کاری کرده که شهرک نشینان آواره شوند و مقاومت در عراق پایگاه‌های آمریکا را هدف قرار می‌دهند، به واسطه شخصیت مجاهد سردار سلیم، است که در اوج سختی‌ها و بحران‌ها یار و یاور رزمندگان بود و صهیونیست‌ها هم پس از ۱۰۰ روز حمله وحشیانه به غزه فهمیدند کاری از پیش نمی‌برند.

وی با تاکید بر اینکه باید زندگی سردار ،ا را به جوانان و نوجوانان یادآوری کنیم، افزود: او شیفته و دلداده ائمه، دارای روحیه تعبد، اخلاص در زمینه‌های مختلف، تدبیر و آینده نگری بود و در زمینه مسائل فرهنگی هم فراگیری اربعین، کارهای بزرگ عتبات، شکل گیری موسسه فرهنگی هنری حماسه ثارالله و ثبت و ضبط مسائل رزمندگان، موزه‌های دفاع مقدس در استان‌ها از نوآوری‌های او بود و اگر اتحادیه رادیو و تلویزیون جهان اسلام راه‌اندازی شد تا حرف خود را به مظلومان عالم برس،م از نگاه حاج قاسم بود.

وی با بیان اینکه شهید سلیم، در عین حال یک استراتژیست بود و به مسائل جزئی توجه داشت، گفت: هیچ اعتنایی به موقعیت‌ها و مناصب نداشت زیرا خود را سربازی می‌دانست که نباید سنگر سربازی را رها کند؛ ولایت پذیر و اهل مشورت و اعتماد به دلسوزان و افراد باانگیزه بود و در حل مشکلات مردم از جمله در ز،له بم، سیل خوزستان و … پیشگام بود.

حسینی با اشاره به عشق متقابل سردار سلیم، و مردم به یکدیگر خاطرنشان کرد: او اَشّداءُ عَلی الکُفار وَ رُحَماء بَینَهُم بود و به مراتبی از نفس مطمئنه رسیده بود زیرا رهرو راه امام حسین علیه السلام بود.

منبع: http://khabark،dro.com/fa/news/710902/%D9%85%D8%B9%D8%A7%D9%88%D9%86-%D8%B1%D8%A6%DB%8C%D8%B3-%D8%AC%D9%85%D9%87%D9%88%D8%B1-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B4%D8%A7%D8%B1%D9%87-%D8%A8%D9%87-%D8%AD%D9%85%D9%84%D9%87-%D8%AA%D8%B1%D9%88%D8%B1%DB%8C%D8%B3%D8%AA%DB%8C-%DA%A9%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%B1%DB%8C%D8%B4%D9%87-%D8%A7%DB%8C%D9%86-%D9%86%D8%A7%D8%A8%D8%B3%D8%A7%D9%85%D8%A7%D9%86%DB%8C%E2%80%8C%D9%87%D8%A7-%DA%A9%D9%86%D8%AF%D9%87-%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%87%D8%AF-%D8%B4%D8%AF