نیروی زمینی ارتش آماده پاسخگویی به تهدیدات راهبردی است

فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: نیروی زمینی ارتش همواره دست به ماشه آماده است تا در رکاب ولی امر مسلمین به هر تهدیدی، در هر نقطه‌ای و هر مقیاسی، در کوتاه‌ترین زمان ممکن پاسخ‌گو باشد.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی ارتش، امیر سرتیپ کیومرث حیدری، فرمانده نیروی زمینی ارتش در حاشیه رزمایش اقتدار ۱۴۰۲ نزاجا که در منطقه عمومی رزمایش نصرآباد اصفهان برگزار شد، اظهارداشت: به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و هدایت‌های داهیانه‌ی فرمانده معظم کل قوا  نیروی زمینی متحول شده و به یک نیروی متحرک هجومی و واکنش سریع تبدیل شده است.

فرمانده نزاجا افزود: نیروی زمینی همواره دست به ماشه آماده است تا در رکاب ولی امر مسلمین به هر تهدیدی، در هر نقطه‌ای و هر مقیاسی، در کوتاه‌ترین زمان ممکن پاسخ‌ دهد.

امیر سرتیپ حیدری ادامه داد: رزمایش اقتدار ۱۴۰۲ نیروی زمینی ارتش تمرینی برای پاسخ‌گویی به تهدیدات غافلگیرانه بوده و به همین منظور نیروی زمینی ارتش همواره آماده است تا طومار زندگی ننگین دشمن، را که بخواهند به خاک این مرز و بوم نگاه چپ داشته باشند را در ،ری از ث،ه در هم بپیچد.

امیر سرتیپ حیدری با اشاره به آماده به کاری بیش از ۲۰۰ فروند بالگرد در پایگاه چهارم هو،روز اصفهان، قدرت بالگردی هو،روز ارتش جمهوری اسلامی ایران را در منطقه منحصر بفرد خواند و اظهارکرد: در رزمایش اقتدار ۱۴۰۲ نیروی زمینی ارتش بالگردهای هو،روز علاوه بر اجرای موفقیّت‌آمیز عملیات‌های روزانه و بارریزی بی‌نظیر تج،ات، توانستند با مجهز شدن به دوربین‌های دید در شب، در عملیات‌های شبانه‌ی خود نیز به نحو شایسته‌ای نقش‌آفرینی کنند و علاوه بر انهدام اه، از پیش تعیین شده، نسبت به هلی‌برن تکاوران نیز مثمر ثمر واقع شوند.

فرمانده نیروی زمینی ارتش با اشاره به قدرت پهپادی در این رزمایش تصریح کرد: در این رزمایش تعدادی زیادی از انواع پهپادهای رزمی، شناسایی و انهدامی به کار گرفته شدند و در حوزه‌های مراقبت و شناسایی، جنگ الکترونیک و رزمی و هم‌چنین دقت و قدرت ت،یب، میزان مداومت پروازی، قابلیت‌های سامانه‌های هدایت و کنترل و توانمندی‌های رزمی مورد آزمایش و ارزیابی قرار گرفتند که بحمدالله توانستند برگ زرینی در این رزمایش به یادگار بگذارند.

امیر سرتیپ حیدری در پایان با اشاره به پیام این رزمایش خاطر نشان کرد: این رزمایش پیام‌آور صلح و دوستی به ویژه برای همسایگان و کشورهای همجوار و مخابره اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران برای دشمنان است.

منبع: http://khabark،dro.com/fa/news/704078/%D9%86%DB%8C%D8%B1%D9%88%DB%8C-%D8%B2%D9%85%DB%8C%D9%86%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%B4-%D8%A2%D9%85%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D9%BE%D8%A7%D8%B3%D8%AE%DA%AF%D9%88%DB%8C%DB%8C-%D8%A8%D9%87-%D8%AA%D9%87%D8%AF%DB%8C%D8%AF%D8%A7%D8%AA-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D8%A8%D8%B1%D8%AF%DB%8C-%D8%A7%D8%B3%D8%AA