پزشکیان: هیچ وقت به مردم دروغ نمی‌گویم

پزشکیان کاندیدای انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری در آ،ین نطق تبلیعاتی تلوزیونی خود گفت: از زمان کودکی هیچ وقت طرف قدرت نبودم و طرف مظلوم قرار داشتم.

به گزارش ایسنا، مسعود پزشکیان چهارشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۳ در برنامه «با مردم»، با انتشار ویدیویی از خود در خودروی در حال حرکت گفت: امروز چهارشنبه و نزدیک به یک ربع به ۸ صبح است و به سمت فرودگاه برای آ،ین دیدار با مردم آذربایجان غربی و ارومیه و ،انشاه می روم.

وی با اشاره به صحبت‌های پای، خود در دومین منتظره در مرحله دوم فرصت تبلیغاتی گفت: تصور این‌ها این بود که رای‌ها را تایید خودشان و روندشان می‌داشتند؛ شاید عده‌ای به خاطر همین پیامک پای صندوق نیامد که به آن‌ها مشروعیت بدهند اما اکنون مساله این است که ما و یک گروه اقلیت هستیم که تصمیم‌ها در اتاق های خودشان می گیرند و با آن سرنوشت همه ما را رقم می زنند.

وی افزود: آن‌هایی که در مرحله اول انتخابات شرکت ن،د، با حضور در مرحله دوم انتخابات نشان می‌دهند که این طوری نبوده و با رای دادن بگویند که با ابن اقلیت مخالف هستند و این کمپینی است که می‌تواند راه بیفتد و «نه» به آن‌ها بگوید که خود را مشروع می‌دانند.

پزشکیان گغت: از زمان کودکی هیچ وقت طرف قدرت نبودم و طرف مظلوم قرار داشتم؛ اکنون هم ذاتا دنبال قدرت نیستم و دنبال مردم و ،، هستم که به آن ها ستم می شود و این ذاتی است و دست خودم نیست.

وی با بالا بردن دست خود گفت: به مردم قول می‌دهم هیچ وقت به آن‌ها دروغ نگویم و در گفته‌هایم صادق و پاسخگو باشم و مطالبه‌گری آن‌ها در مقابل تعهدات مجاب می‌کند که اگر روزی یادمان رفت چه گفتیم آن‌ها به یادمان آوردند و ما پاسخگو باشیم.

در این فیلم سوالاتی به صورت مکتوب نوشته شده بود که پزشکیان به آن پاسخ می‌داد  او در پاسخ به این سوال که اگر به جایی رسیدید که نتوانستید  خواسته‌های مردم را پیش ببرید، در آن صورت چه خواهید کرد؟ گفت: اگر هر کاری کردیم و نتوانستیم به گفته‌ها و قول عامیانه عمل کنیم از ادامه کارهای سیاسی خداحافظی خواهیم کرد و ادامه نخواهیم داد؛ قرار نیست عمرمان را تلف کنیم و نتو،م به مردم عزیز خدمت کرده و تبعیض و اجحاف و بی عدالتی در جامعه داشته و نتو،م کاری کنیم و ادامه دهیم؛ پس اگر نتوانستم کاری انجام دهیم از مردم می‌خواهیم رای شان را پس گیرند و ما هم ادامه هم نمیدهیم.

وی در عین حال گفت: به امید خدا و به کمک مردم، امکان این‌که نتو،م کاری کنیم، غیرممکن است چون قدرت حاکمیت به حضور مردم و پاسخگویی حاکمیت هم به درخواست‌ها و خواسته‌های مردم است.

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری درباره چگونگی نظارت بر وعده هایش گفت: از مردم درخواست می کنم به کمیته مردمی کمند بپیوندند؛ این کمیته برای نظارت بر رفتار ،ت خواهد بود. مردم می توانند با انتخاب افراد موثق خود بر حاکمیت و ،ت نظارت کنند که این می‌تواند پل ارتباطی بین مردم و حاکمیت باشد و بر قول‌ها و وعده‌های داده شده نظارت کند و این ارتباط دو طرفه ارتباط ،ت و مردم را شکل می‌گیرد.

پزشکیان گفت: بدون حضور مردم در حاکمیت شرایط این‌گونه می‌شود که حاکمیت به دلخواه خود جهت را نرود؛ مردم می‌توانند از انحراف ،ت جلوگیری کرده و ،ت را پاسخگو کنند. قول می دهم اگر به قدرت رسیدم هر چند ماه یک بار پاسخگوی آن نمایندک، باشیم که مردم در صنوف و اقشار مختلف انتخاب کرده‌اند. این به ما کمک می‌کند براساس خواسته‌ها و توقعات شما عمل شود تا در نهایت همه ،، که در جامعه زندگی می کنند توقعات خود را به گوش حاکمان برسانند.

پزشکیان درباره کمیته کمند گفت: لازم نیست این کمیته از ،، باشد که به ما رای داده باشد، همه مردم می توانند در کمیته باشند و نمایندگان خود را انتخاب کرده و مطالبه گر باشند؛ انتظار ما از جناح مختلف و ،، که  رای ندادند، بیشتر است تا حضور داشته و توقع داشته باشند

وی در پاسخ به یک پیام توییتری گفت: روند رخ داده در سال ۱۴۰۱، تدبیر نامن،ی بود که از طرف حاکمیت شکل گرفت؛ همان موقع گفتم که اگر حرف من را گوش می دادند حتی خون از دماغ ،ی پایین نمی آمد؛ کافی بود به صورت شفاف بررسی کرده و گروهی دیگری برای بررسی فوت عزیزمان گذاشته و از طرف مطالبه گران و ،، مه شک داشتند، افرادی در گروه بودند؛ اگر واقعیت مشخص و شفاف می شد، این همه بیگناه از دو طرف جانشان را از دست نمی دادند؛ این بی تدبیری بود که باعث این فاجعه ای که نباید اتفاق می افتاد، رخ داد.

وی افزود: یک گروه حقیقت یاب و ارزیابی می گذاشتند و به هر نتیجه ای می رسیدند، عمل می ،د و این اتفاقات نمی افتاد اما نشد که نشد.

پزشکیان تاکید کرد: ما قرار نیست به مردم بگوییم آن گونه که می خواهیم زندگی کنیم؛ من هیچ وقت به بچه های خودم اجبار نکردم که درس خوانده و رشته ما را ادامه دهید. در انتخاب زندگی و شغل و کارشان زور نگفتم بلکه با منطقی که داشتیم، کنار آمدیم.

پزشکیان تاکید کرد: رای ندادن ی،ی رای دادن به اقلیتی که هستند و این تصور را دارند که همه مردم آن ها هستند؛ باید مردم باشند و نشان دهند که می توانند سرنوشت کشور را تعیین کنند.

در ادامه، بخش های از صحبت های پای، پزشکیان در مناظره دوم در مرحله دوم فرصت تبلغاتی انتخابات رباست جمهوری پخش شد.

 

منبع: https://khabark،dro.com/fa/news/723976/%D9%BE%D8%B2%D8%B4%DA%A9%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D9%87%DB%8C%DA%86-%D9%88%D9%82%D8%AA-%D8%A8%D9%87-%D9%85%D8%B1%D8%AF%D9%85-%D8%AF%D8%B1%D9%88%D8%BA-%D9%86%D9%85%DB%8C%E2%80%8C%DA%AF%D9%88%DB%8C%D9%85