کانادا و بلژیک جنایات رژیم صهیونیستی را محکوم کردند

وزیر خارجه کانادا و وزیر امور خارجه بلژیک با محکوم ، جنایات رژیم صهیونیستی، از تل‌آویو اعلام برائت کرده و بر راه‌حل ۲ ،تی و به ‌رسمیت شناختن حق و حقوق فلسطینیان تاکید ،د.

به گزارش ایسنا، در میان تداوم محکومیت جه، برای کشتار یکشنبه شب اشغالگران در رفح، ارتش اشغالگر بامداد امروز (سه‌شنبه) بار دیگر بمباران این منطقه را از سرگرفت و در نتیجه گلوله‌باران چادرهای آوارگان و محله تل السلطان توسط توپخانه رژیم صهیونیستی، ۱۶ فلسطینی به شهادت رسیدند. 

حمله هوایی رژیم صهیونیستی شامگاه یکشنبه رژیم صهیونیستی که موجب آتش‌سوزی در یک اردوگاه چادری در شهر رفح، واقع در ج،ی‌ترین نقطه نوار غزه شد، اعتراض رهبران جه، از جمله کانادا را برانگیخت.

نهاد دفاع مدنی فلسطین اعلام کرد در نتیجه این جنایت دست‌کم ۴۵ تن کشته و ده‌ها تن دیگر زخمی شده‌اند. پیش از این، «بنیامین نت،اهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی حمله هوایی به اردوگاه آوارگان رفح را «حادثه‌ای غم‌انگیز» خواند و مدعی شد که تحقیقاتی در دست انجام است.

در شرایطی صهیونیست‌ها در مقام توجیه جنایتشان برآمده‌اند که بیش از ۳۶ هزار فلسطینی در جریان یورش‌های زمینی و هوایی ارتش رژیم صهیونیستی در سراسر غزه از هفتم اکتبر و بعد از عملیات فلسطینی طوفان ،صی به شهادت رسیده‌اند و ا،ر شهدا را ،ن و کودکان تشکیل می‌دهند.

در پی این جنایت، «مل، جولی» وزیر امور خارجه کانادا در شبکه اجتماعی «ای،» (توییتر سابق) نوشت: «ما از حملاتی که جان غیرنظامیان فلسطینی را در رفح گرفته است، وحشت‌زده شده‌ایم. کانادا از عملیات نظامی اسرائیل در رفح حمایت نمی‌کند. این سطح از رنج بشر باید به پایان برسد. ما خواستار آتش‌بس فوری هستیم.»

از سوی دیگر کانادا روز دوشنبه با محکوم ، حملات رژیم صهیونیستی علیه رفح که آنها را «وحشتناک» توصیف کرد، گفت برای ۵۰۰۰ شهروند غزه ویزا صادر خواهد کرد. ویزا برای بستگان کانادایی‌های ،ن در این منطقه نشان‌دهنده افزایش پنج برابری نسبت به ۱۰۰۰ ویزای اقامت موقت است که تحت برنامه ویژه‌ای که کانادا در دسامبر اعلام کرد، اختصاص داده شده است.

«مارک می،» وزیر مهاجرت کانادا گفت: «در حالی که ،وج از غزه در حال حاضر امکان‌پذیر نیست، وضعیت ممکن است در هر زم، تغییر کند. با افزایش این سقف، ما آماده کمک به افراد بیشتری در صورت تغییر وضعیت خواهیم بود.»

سخنگوی می، هم گفت برای ۴۴۸ سکنه غزه ویزای موقت صادر شده است، از جمله برای ۲۵۴ نفر براساس سیاستی که به برنامه ویژه ویزا مربوط نمی‌شود و ۴۱ نفر هم که تاکنون وارد کانادا شده‌اند.

از سوی دیگر بلژیک هم به جمع منتقدان جنایات صهیونیست‌ها پیوست.

«حجه لحبیب» وزیر خارجه بلژیک با انتشار چندین پیام در شبکه ای، نوشت: «حمله به رفح و حملات موشکی به اسرائیل غیرقابل قبول است. تصاویر کشته شدن غیرنظامیان در اردوگاه آوارگان در رفح غیرقابل تحمل است. خشونت باید متوقف شود. گروگان‌ها (اسیران صهیونیست) باید آزاد شوند. برای از سرگیری روند سیاسی به آتش‌بس فوری نیاز است. دیدار با کشورهای ،ی برای حرکت به سمت راه‌حل ۲ ،تی. ما با هم متحد می‌شویم تا راه را برای صلح هموار کنیم.»

وزیر خارجه بلژیک همچنین نوشت: «تشکیلات خودگردان فلسطین، شریک صلح است. ما همچنان آماده مشارکت در اصلاحات هستیم. من تعهد خود به راه‌حل ۲ ،تی را به محمد مصطفی، نخست‌وزیر تشکیلات خودگردان فلسطین منتقل کرده‌ام. بلژیک برای به رسمیت شناختن حقوق و آزادی‌های فلسطینی‌ها تلاش می‌کند.»

این سیاستمدار بلژیکی همچنین تاکید کرد: «بلژیک متعهد به به‌رسمیت شناختنی است که به فلسطینیان حقوق و آزادی می‌دهد و به امنیت در خاورمیانه کمک می‌کند. ما با شرکای اروپایی و منطقه‌ای خود برای حرکت به سمت راه‌حل ۲ ،تی ملاقات کردیم. ما برای صلح پایدار تلاش می‌کنیم.»

منبع: http://khabark،dro.com/fa/news/721837/%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7-%D9%88-%D8%A8%D9%84%DA%98%DB%8C%DA%A9-%D8%AC%D9%86%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D8%AA-%D8%B1%DA%98%DB%8C%D9%85-%D8%B5%D9%87%DB%8C%D9%88%D9%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA%DB%8C-%D8%B1%D8%A7-%D9%85%D8%AD%DA%A9%D9%88%D9%85-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86%D8%AF